Araucana Mavi Yumurtlayan Tavuk

(1 müşteri değerlendirmesi)

180,00

Türkiye’de son dönemlerde gözde olan ve mavi yumurta üretimiyle bilinen Araucana tavukları, şimdi sizinle buluşuyor! Güney Amerika’nın uçsuz bucaksız alanlarından Şili kökenli bu nadide cins, mavi-yeşil tonlarında yumurta kabuklarıyla tanınmaktadır. Araucana tavukları, doğal ortamlarında beslenen, sağlıklı ve kaliteli yumurtalar sunar.

Araucana tavuğunun benzersiz kıvrık kulak tüyleri, çarpıcı kürk renkleri ve kuyruksuz yapıları ile dikkat çeken fiziksel özellikleri bulunmaktadır. Yaşamları boyunca yaklaşık 200-230 adet mavi yumurta verebilirler. Araucana tavuk fiyatları, onların nadir bulunan mavi yumurtaları nedeniyle farklılık gösterebilmektedir, ancak sağladığı beslenme ve estetik değer göz önünde bulundurulduğunda, meraklıları için paha biçilemez bir kıymete sahiptir.

Mutfak sanatlarında da kendine yer bulan mavi yumurtlayan Araucana, renkli tabaklar ve sağlık dolu menüler için harika bir seçenek oluşturmaktadır. Bu benzersiz lezzet ve renk deneyimini tatmak isteyenler için Araucana tavuklarının sağlıklı bir yaşam ve verimli yumurta üretimi için gereken tüm bakım ve beslenme koşullarının sağlanmasında dikkatli olunması gerekmektedir.

Özellik Açıklama
Köken Güney Amerika (Şili)
Yumurta Rengi Mavi/Yeşil Tonlarında
Yıllık Yumurta Verimi 200-230 Adet
Fiziksel Özellikler Kıvrık Kulak Tüyleri, Renkli Kürk, Kuyruksuz
Uyumluluk Türkiye Koşullarına Uyumlu

araucana tavuk ciftlik

Kendi küçük çiftliğinizde mavi yumurta deneyimi yaşamaya hazırsanız, Araucana tavuklarımız sizleri bekliyor. Hem visuel hem de besin değeri açısından zengin bu yumurtalar, masanızı süsleyecek.

Renkli ve sağlıklı yumurtaların tadını çıkarmak istiyorsanız, Araucana tavuklarımızın her birinin bakımında gösterdiğimiz titizlik ile yetiştirildiğinden emin olun. Sizde bu eşsiz ırkın mavi yumurtalarının keyfini çıkararak ailenize ve sevdiklerinize doğal lezzetler sunabilirsiniz.

Araucana Mavi Yumurtlayan Tavuk için 1 değerlendirme

  1. Nedim Gürsoy

    Amerikalıların neden bu tavuğu ısrarla tüm dünyaya satmak istediklerini çok iyi anlıyorum. Adamlar mükemmel bir ırk geliştirmişler. Sizin tarafınızdan 6 ay önce teslim edilen Araucana tavukların yumurta verimi, dayanılıklarını gözlemliyorum ve çok memnun kaldım. Bence farklı tavuk cinsi arayışında olanlar bu tavuğu bir göz atsın.

Değerlendirme yap

Web sitemizde, size daha iyi bir ziyaret deneyimi sunmak için çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.